Натхнення муранським склом

Posted by admin_CL2 09.02.2019 0 Comment(s) Італійські бренди,

Будьте натхненні романтикою Муранського скла щоб дати додаткового відтінку елегантності вашому інтер’єру.

 

Муранське скло (vetro de Murano) - венеціанське художнє скло - матеріал шанований і навіть культовий. Чого тільки не виготовляли талановиті майстри!  Це виняткові по красі ювелірні прикраси і твори мистецтва, аксесуари, чудова біжутерія, різні предмети інтер'єру високої художньої цінності,  дзеркала і прикрашені скляними гірляндами люстри. Все це вражало і вражає тонкістю і віртуозністю техніки,  розмаїттям фарб і прийомів створення виробів.

Інша назва муранського скла - венеціанське скло, батьківщиною якого на рубежі XII-XIII століть (1291 рік) стала італійська Венеція зокрема острів Мурано, де розташовувалося основне скляне виробництво творів з художньо пофарбованого скла найвищої якості.

Історія чудесного скла сповнена драматизму. Венеціанські правителі ні з ким не хотіли ділитися прибутками і наклали монополію на його виробництво. У Європі знайшлося чимало мисливців за секретами. Майстрів з Мурано переманювали в інші країни, обіцяючи високі заробітки. У Венеції за розголошення таємниці його виробництва належала страта, багато майстрів, яким вдалося виїхати з острова в інші країни, таємничим чином гинули в дорозі, забираючи з собою в могилу таємниці ремесла.
Кінець цієї «смертельної» конкуренції був покладений виданням книги «Мистецтво скла», в якій повністю описана технологія його виробництва. Тепер і у всій Європі стало можливо виробляти вироби «венеціанської манері».

Взявши за основу базові технології і зразки східного скла, венеціанські майстри-склодуви довели їх до досконалості, і вже до XVI сторіччя слава про унікальне за красою та вишуканістю венеціанське художнє скло - муранське скло - поширилася по всій середньовічній Європі.

Муранське скло, незважаючи на розвиток технологій, виготовляється виключно ручним способом. Дихання — ось той компонент, який його оживляє, додає відчуття легкості. Майстер озброюється залізної трубкою, на третину покритою деревом (щоб не обпалити руки) з  мундштуком на одному кінці, а на іншому — грушоподібним потовщенням для набирання скла. Гарячий на вогні кінець выдувальной трубки поринає в розплавлену скляну масу, яка легко пристає до трубки, утворюючи гарячий ком. Швидко виймаючи трубку з печі, майстер миттєво починає дути в неї з протилежного кінця. У скляному комі утворюється порожній простір, збільшується у міру того, як у нього вдувається повітря… Таким способом виготовляються будь-які речі: і дрібна біжутерія, і скляний посуд, і великі дзеркала. За дві тисячі років металева трубка склодува не зазнала ніяких змін і не піддалася ніяким вдосконаленням. Можливо, тому такі привабливі, такі емоційні творіння муранских художників, що в кожному предметі — слід живого людського дихання. Звідси унікальність і неповторність поверхні і форми кожного виробу

Венеціанське скло виготовляється в різних техніках і має безліч різновидів, що відрізняються один від одного не тільки за способом виробництва, але і за зовнішнім виглядом і властивостями:

  • На початку XVII століття майстри з роду Миотти винайшли скло, на відполірованої поверхні якого мерехтіли незліченні блискучі точки, виробляючи ні з чим не порівнянний світловий ефект. Це скло стали називати  авантюриновым. Його отримують, додаючи до скляної маси мідь, яка при остиганні скла кристалізується.
  • Звертають на себе увагу вироби, прикрашені візерунком, який називають «кракелаж». А роблять його так: предмет, що видувається, всередині якого підтримується висока температура, опускають в холодну воду, від чого зовнішній шар скла покривається дрібними тріщинами. Тріщини залишаються на поверхні, прикрашаючи вироби своєрідним візерунком.
  • До різновидності Муранського скла відноситься  Пулегозо. Величезне враження справляють вороби, виготовлені в техніці «пулегозо». Якщо занурити розпечене скло у воду, а потім негайно повернути його в піч, всередині утворюються пухирці повітря. Здається, що застигле скло дивним чином «закипіло».  
  • Славу муранцям принесла, насамперед, філігрань (скляна вить). При обробці скляною виттю на виріб навиваються тонкі білі нитки з опалового скла. Скручені спірально нитки складаються у нескінченно різноманітні сплетіння.
  • Відрізняла муранські вироби й техніка миллефіорі (тисячі кольорів), коли дрібні платівки, що зображують строкаті квітки, заплавлялись в зовнішню поверхню скла. Виробництво цього надзвичайно красивого скла було оточене таємницею.
  • Інкальмо - особлива техніка отримання скляної маси, де різні кольори не змішуються в загальному обсязі готового виробу, а мають чіткі межі в місцях переходів від одного кольору до іншого.
  • Мозаїчне муранське скло виходить, коли тонкі нитки різнокольорового скла згуртовуються в циліндричний пруток і потім, нарізані на тонкі пластини вплавляются в інше скло, утворюючи дивовижний візерунок з квітів, зірочок, розеток, симетричних або геометричних фігур і ін.

Будьте натхненні романтикою Муранського скла щоб дати додаткового відтінку елегантності вашому інтер’єру.

Сьогодні, як і багато років тому, на острові Мурано відкриваються нові фабрики та майстерні. Є чимало заводів, які випускають недорогі речі, котрі привозять до нас під виглядом ексклюзивного муранського скла і продають за шаленими цінами. Щоб не стати жертвою шахрайства, необхідно знати, що ексклюзивне скло виготовляють лише з десяток  заводів острова. В нашій галереї представлені фабрики: La Murrina, MM Lampadari, Arte di Murano, Aredo Luce.

 

 

    

 

Оставить отзыв